Przystanek Żory 2019 Już za nami

Sicknest

Sicknest

★ SickNest ★ 

Zespół SickNest powstał w styczniu 2011 roku. Przyjęta nazwa odzwierciedla to co dzieje się muzycznie wewnątrz zespołu. Każdy z nas jest oryginalny w swój szalony sposób, który daje możliwość stworzenia niepowtarzalnej muzyki.
W 2012 roku zespół nagrał demo, gdzie zostały umieszczone dwa zupełnie różne muzycznie utwory, pokazujące potencjał grupy. Materiał został dobrze przyjęty o czym świadczą recenzje, frekwencja na koncertach oraz zaproszenia do supportowania m.in. Jelonka, Kata, Turbo oraz Cradle of Filth.
Pod koniec roku 2014 zakończyły się prace nad pierwszym pełnym albumem, który nosi tytuł Reality Imprisoned. 8 mocno progresywnych utworów inspirowanych wieloma gatunkami metalu, które zawierają również dozę innych stylów muzycznych.
Głównym założeniem był brak ograniczeń w tworzeniu muzyki.
Po serii koncertów w towarzystwie legend polskiej i zagranicznej sceny metalu, zespół opuszcza Hipis, którego miejsce zastępuje Krzysztof "Mazi" Mazurek. Rozpoczynają się prace nad kolejnym album. Tymczasem zespół opuszcza wokalista Pilot, którego miejsce po długich miesiącach poszukiwań zajmuje Michal "Ever" Ewertowski.
22 lutego 2019 roku ukazał się drugi album zatytuowany "Chaos Defined". W okresie od marca do maja odbyła się trasa Chaos Defined Tour,w której udział wzięły zespoły takie jak Drown My Day, Tester Gier oraz kilkanaście innych. 

FB: https://www.facebook.com/ SickNest.official/
YouTube: https://www.youtube.com/ watch?v=8lTvDAcZhOY 

Zobacz również

ACID Drinkers
Alcoholica
Bajzel
Cochise
Dream Atlas
HellHaven
Jelonek
Last Of The Crown
Over The Under
Popiół
Power Of Trinity
Transgresja
Zone
Łydka Grubasa