Przystanek Żory 2019 Już za nami

Jelonek

Jelonek

★ Jelonek ★

"Jelonek” to solowy projekt skrzypka Michała Jelonka i to właśnie skrzypce są na pierwszym 
planie jako główny, prawie pozytywny bohater tej opowieści. Skrzypce jako instrument jednocześnie melancholijny i histeryczny, delikatny i drapieżny nadają się wyśmienicie jako (pół) przewodnik po różnych gatunkach muzycznych a także jako adwokat rockowego diabła we wzniosłym świecie muzyki klasycznej.
Muzyka Michała Jelonka jest w przeważającej większości rockowa i rock metalowa, instrumentalna o dużych wpływach muzyki klasycznej (np. „Barock” inspirowany muzykę baroku czy „Romantic Revenge” epoki romantyzmu) lub wręcz z zastosowaniem cytatów z muzyki wielkich klasyków, takich jak: Vivaldi, Paganini, Rosinni, Chopin, Chaczaturian, Suppe i innych, w rockowych aranżacjach. 
W ramach koncertu Jelonka, oprócz autorskich utworów, wykonywane są także covery oraz utwory wokalno-instrumentalne tzw. piosenki, takich artystów jak BonyM czy BeastyBoys, oczywiście w oryginalnych aranżacjach z przeniesieniem głównego ciężaru wykonawczego na skrzypce klasyczne i elektryczne. 
W ramach koncertu na scenie jest pełno spontanicznej "bieganiny", "chorej" choreografii, punkowego "gibania się" oraz sceniczne fajerwerki, ogniste skrzydła i gwarantowany, miły uśmiech prowadzącego koncert. Ten schizofreniczno-pocieszny szoł trwa około 80 minut i oferuje wiele demonicznych atrakcji, mrocznych niespodzianek, krwawego uśmiechu przez łzy, pot i wiarygodne "zmęczenie" muzyków. Znajdzie się tu wiele nagłych zwrotów akcji i muzycznych intryg dla rockowych słuchowców i dla metalowych wzrockowców, dla zblazowanych normalsów, dla lansujących popowców i dla wyciszonych melomanów muzyki klasycznej.

FB: https://www.facebook.com/JelonekOfficial/
WWW: https://jelonek.art.pl/
YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=exAX18PH7vw

Zobacz również

ACID Drinkers
Alcoholica
Bajzel
Cochise
Dream Atlas
HellHaven
Last Of The Crown
Over The Under
Popiół
Power Of Trinity
Sicknest
Transgresja
Zone
Łydka Grubasa