Wystawa: Łukasz „Alchemik” Szymiec i Marlena Zając – sztuka użytkowa, upcycling, rękodzieło

Dodaj zdjęcie

Zapraszamy do Strefy ZPT w sobotę i w niedzielę w godz. 12.00-17.00, w której możecie zobaczyć prawdziwe dzieła sztuki wykonane z codziennych przedmiotów i nawet śmieci! Za tymi dziełami stoją Łukasz „Alchemik” Szymiec oraz Marlena Zając.

O Alchemiku

Łukasz Alchemik Szymiec nadaje rzeczom niepotrzebnym inny wymiar. To, co inni traktują jako śmieci, on zamienia w rzeczy ciekawe, użyteczne, a przede wszystkim funkcjonalne i miłe dla oka.

Puste butelki, złom, kawałki drewna, elektrośmieci – zamiast zalegać na wysypisku, mogą znaleźć miejsce w domu każdego i służyć dalej.

O Marlenie Zając

Marlena Zając od dzieciństwa interesuje się metalem, najpierw jako gatunkiem muzycznym, a później jako materiał, z którego można wykonywać różne przedmioty. Z czasem części samochodów i motocykli zaczęła zmieniać w dzieła sztuki użytkowej. Do swoich lamp, stołów, wieszaków używa głównie części znalezionych na złomowisku, spawa je dwiema metodami tig i mig, ale głównie używa miga. Dzięki tej metodzie, szczególnie spawom, przedmioty są bardziej surowe, takie jak jej dzieła.

Tak mówi o sobie: „Tworzę wszystko, na co mam ochotę, począwszy od lampek na biurko, skończywszy na aranżacji wnętrz zrobionych z metalu”.

Odwiedź koniecznie:

Zobacz również pełny harmonogram ZPT