Wspieramy: Tandemem dla Oliwki

Dodaj zdjęcie

Dołączamy do wsparcia dla Oliwii Syrnickiej – 4-letniej żorzanki, która jest niepełnosprawna w wyniku niedotlenienia okołoporodowego. O wsparcie na leczenie córki walczy cała rodzina. Pan Grzegorz (tata Oliwki), 11-letnia córka Julia oraz pies Broker wyruszają na wyprawę na Hel. Przemierzą ponad 800 kilometrów na rowerze typu tandem z dołączoną przyczepką! Wszystko po to, aby nagłośnić zbiórkę i zyskać środki finansowe niezbędne do leczenia i rehabilitacji małej Oliwki.

Ulotka Tandemem dla Oliwki

Niezwykła podróż na Hel

„Tandemem dla Oliwki” to wyprawa rowerowa z południa na północ Polski, której głównym celem jest uzyskanie wsparcia finansowego dla 4-letniej Oliwki. Uczestnikami wyprawy są tata Oliwki, jej siostra oraz pies. Razem pokonają około 800 kilometrów, zatrzymując się w większych miastach, m.in. Gniezno, Kluczbork, Kalisz i Kościerzyna, prosząc o pomoc dla Oliwki. Akcja ma zarazem promować turystykę rowerową i wakacje w towarzystwie psa, aby zachęcić inne rodziny do zabierania ze sobą pupili i nie pozostawianie ich na pastwę losu w czasie wakacji.

Rozpoczęcie wyprawy planowane jest na 19 kwietnia. Rodzina rusza z żorskiego rynku, a całą trasę zakończy 29 kwietnia na Helu. Do wyprawy chcą dołączyć dzieci z Gliwic uczęszczające do szkoły specjalnej, które chcą w ten sposób wesprzeć akcję oraz zwrócić uwagę na problem dzieci niepełnosprawnych.

Pomoc dla Oliwki

Oliwka w wyniku niedotlenienia okołoporodowego cierpi na padaczkę lekoodporną, niewydolność oddechową, opóźnienie w rozwoju. Jest dzieckiem leżącym, wymagającym 24-godzinnej opieki. Oddycha przy pomocy respiratora, karmiona jest dojelitowo za pomocą sondy. Pomimo tych niedoskonałości i trudów dnia codziennego jest dzieckiem radosnym i potrafi się uśmiechać. Jej codzienna rehabilitacja przynosi rezultaty, jednakże największym problemem jest padaczka, która w wyniku powtarzających się w ciągu doby napadów opóźnia wypracowane zdolności.

Przeczytaj więcej o wyprawie i chorobie Oliwki.

oliwka syrnicka pomoc
Pomoc dla Oliwki Syrnickiej

Jak możesz wesprzeć finansowo

1. Wpłać darowiznę na subkonto Oliwi Syrnickiej

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”
Stawnica 33A 77-400 Złotów
Nr rachunku 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
koniecznie z dopiskiem „467/S SYRNICKA OLIWIA – DAROWIZNA”

2. Przekaż 1% podatku

1% KRS 0000186434 dopisek w pozycji cel szczegółowy: Syrnicka Oliwia 467/S

3. Dołącz do zrzutki na wyprawę

Rodzina Syrnickich prowadzi indywidualną zrzutkę na organizację wyprawy. Uzyskana w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na brakujące rzeczy. Jednakże niespożytkowane środki zostaną przekazane na subkonto Oliwki.

Link do zrzutki https://zrzutka.pl/4j7afn

Co możesz jeszcze zrobić

1. Polub fanpage „Tandemem dla Oliwki”: www.fb.com/Tandememdlaoliwki/
2. Dołącz do wydarzenia na temat wyprawy: www.fb.com/events/265464557214132/
3. Zaproś do polubienia swoich znajomych i promuj akcję!