Nazwa: THE BAD SLEEP WELL

Gatunek: rock, hard-rock

Skąd: Krapkowice

Strona www:  Facebook | Youtube

 

Na przełomie 2010/2011 roku dwóch gitarzystów (Adam G. i Przemek L.) oraz perkusista (Bartosz B.), wcześniej będący składem Nevermind, postanowili stworzyć nowy projekt muzyczny. Wkrótce dołączył do nich basista Grzegorza S. i zaczęły się poszukiwania wokalisty. W tym czasie grupa przyjęła nazwę THE BAD SLEEP WELL.

Mimo wielu prób i chętnych, dopiero w 2012 roku podczas jednej z imprez z opolskimi muzykami mikrofon ostatecznie przejął Tomasz Z. nadając utworom TBSW nowe, znacznie potężniejsze brzmienie. Wtedy też ruszyły prace nad demo, czego efektem było nagranie płyty z pięcioma utworami.

TBSW zaczęli bardzo intensywnie koncertować zarówno plenerowo, jak i w klubach. Pojawiali się również na festiwalach t.j.: Zimowa Giełda Piosenki 2013, X Promo Festiwal 2014, Jarocin 2014 (scena MN), Przystanek Woodstock 2014 (Open Stage D.I.Y), Przystanek Prochoffnia 2014, gdzie wielokrotnie zdobywali wyróżnienia. TBSW grali również jako support dla zespołów t.j.: Oberschlesien, Lombard, Lipali oraz Ocean, a następnie stanęli na wspólnej scenie z Illusion, Farben Lehre, oraz KSU.

W styczniu 2014 roku odbyła się premiera płyty [ZERO]. Znalazło się na niej 5 specjalnie wyselekcjonowanych utworów, które zachwyciły słuchaczy i zostały entuzjastycznie przyjęte przez media.

Muzyka zespołu, jak sami jej twórcy mówią, to wypadkowa wielu inspiracji, które składają się na mocny, melodyjny rock z dużą porcją gitarowego hałasu, który dowodzi, że rock’n’roll ma się wciąż świetnie.