Space for Dream na Przystanku Żory! Zapraszamy na prelekcję i na stoisko

Dodaj zdjęcie

W Strefie ZPT Stowarzyszenie Space for Dream będzie miało swoje stoisko, gdzie każdy z Was będzie mógł poznać odważnych podróżników oraz wziąć udział w zaplanowanych atrakcjach. Oprócz tego, prezes stowarzyszenia Wojciech Mura w sobotę o godzinie 16.00 zaprasza na prelekcją o niesamowitych wyspach na środku Pacyfiku.

O Space for Dream

Jesteśmy stowarzyszeniem zrzeszającym wielu podróżników, którzy łącznie zwiedzili już prawie cały świat, od najdalej położonych od Polski miejsc, wysp na środku Pacyfiku przez Australię, Indonezję, Indie, Laos, Mongolię do RPA, Urugwaju tudzież karaibskich wysp i Alaski. Niektórzy wyruszają autostopem, rowerem czy też hulajnogą. Inni preferują kajak, motocykl, a nawet skuter. Mamy w szeregach także żeglarzy przemierzających morza i oceany na całym świecie.

Nasze stowarzyszenie promuje podróże i aktywne spędzanie wolnego czasu. Można do nas dołączyć poprzez zjawienie się na zjeździe podróżniczym „Pure Poland”. Organizujemy je w najpiękniejszych miejscach w Polsce (przy parkach narodowych). Dla każdej pozytywnej duszy znajdzie się miejsce!

Wojciech Mura o prelekcji o wyspach na środku Pacyfiku

Wyspy na środku Pacyfiku to nie tylko Tahiti i Bora-Bora. Występuje tam ponad 150 przeróżnych wysp, na których mieszka ćwierć miliona ludzi. Powulkaniczne Markizy, koralowe atole na Tuamotu oraz Wyspy Towarzystwa z wielkimi lagunami i górami. Spotkacie tam zupełnie inny świat, w którym można się zakochać, zatracić i pozostać.

Jak się tam znalazłem?

Nieziemskie wyspy odwiedziłem podczas mojej 15-miesięcznej wyprawy przez Pacyfik. Rozpocząłem ją w Panamie, gdzie jako żółtodziób żeglarski zaokrętowałem się na jachcie „Czarny Diament” z 1978 roku. Następnie przepłynąłem kanał Panamski i odwiedziłem Wyspy Perłowe, Kostarykę, Cocos Island, Galapagos i po 25 dniach żeglugi dotarłem na Polinezję Francuską.

Na początku wyprawy byłem totalnym nowicjuszem, popełniającym wiele błędów i nie ogarniającym otaczającego go świata! Podczas prelekcji opowiem wiele takich historii, żeby przypadkiem widzowie, którzy zechcą odwiedzić te miejsca, ich nie popełnili.

Na wyspach Polinezji Francuskiej spędziłem 3 miesiące, wszystko było tam INNE, WYJĄTKOWE i często potrzebowałem kilku dni, żeby oswoić się z magią tych miejsc. Na środku Pacyfiku każdy się do każdego uśmiecha, w lasach rosną papaje i mango, kolorowe ryby pływają na najpiękniejszych rafach na świecie, w błękitnych lagunach znajdziemy czarne perły, a w górach przeróżne kwiaty. Pieniądze się w tych miejscach nie liczą, relacja międzyludzka jest BEZCENNA! Z bólem serca opuszczałem ten raj!

Następnie odwiedziłem Królestwo Tonga, Fidżi i zakończyłem pierwszy etap rejsu w Nowej Zelandii. W tym jednym z najdroższych państw na świecie spędziłem pół roku, bez pieniędzy. Remontowałem jacht, pracowałem w hostelu za nocleg i wyżywienie. Polowałem także na króliki, łowiłem węgorze, sadziłem drzewka i nawet doiłem krowy. Następnie z nową załogą odwiedziłem Nową Kaledonię („Jamajka Pacyfiku”), dzikie Wyspy Lojalności i zakończyłem rejs w Brisbane w Australii, gdzie udało mi się przeżyć praktycznie za darmo. W Sydney zakończyła się podróż, którą zapamiętam do końca swojego życia.

Więcej o mnie

Zapraszam na mój blog: spacefordream.wordpress.com

Pod tymi linkami znajdą się niektóre artykuły na temat mojej podróży:

space for dream żory

space for dream zory

space for dream zory

space for dream zory

space for dream zory

space for dream zory

space for dream zory

space for dream zory

space for dream zory

space for dream zory

space for dream zory

space for dream zory

space for dream zory