Nazwa: SARI SKA BAND

Gatunek: Ska/Early Reggae/Reggae/Swing

Skąd: Żory

Strona www: Facebook | Youtube | Posłuchaj

Zespół pochodzący z Żor, którego nazwa nawiązuje do łacińskiej nazwy naszego miasta – Sari. Muzyka to mieszanka wielu stylów, można w niej usłyszeć oczywiście ska, oprócz tego reggae i swing. Warto zaznaczyć, że to nie byle zespolik, ale potężna orkiestra ska, ponieważ liczba członków i instrumentów na scenie robi spore wrażenie!

Sari Ska Band wystąpił między innymi na Przystanku Woodstock oraz w programie Must Be The Music (i przeszedł do półfinału!). Miał swój aktywny udział w składance „Naturalna Moc Słowa”, gdzie nagrał z raperem o pseudonimie Metrowy tytułowy utwór „Wolne Konopie”, grany zresztą wraz z „Grubsonem” wspólnie na koncertach. W 2013 roku grupa nagrała singiel z filipińczykiem Conrado Yanezem, zwycięzcą 10. edycji programu Must Be The Music i laureatem 2. miejsca pierwszej edycji. W 2016 roku zespół został laureatem 10. konkursu im .Ryszarda Sarbaka na festiwalu Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim.

Pierwszą płytę tzw. Sariki wydały w 2009 roku pod nazwą „100% Sari”. Następnie ukazały się: „Nic tak nie cieszy, jak krzywda bliźniego (2012)” oraz „Kolędy i pastorałki” (2015). Obecnie zespół pracuje nad nowym albumem, z którego pochodzi kawałek „Zaufaj Jah”.

Na Przystanku Żory usłyszycie skoczne kawałki, które na pewno poderwą Was do zabawy!