Ruszają eliminacje zespołów na 3. Przystanek Żory!

Dodaj zdjęcie

Chcesz zagrać na Przystanku Żory w sierpniu 2018 i stać się tym samym częścią jednego z najwspanialszych festiwali na Śląsku? Nasz festiwal zrodził się z pomysłu mieszkańców Żor i będzie to już trzecia edycja, co pokazuje, jaką mamy moc! Jeśli Twój zespół będzie miał szczęście, dołączy do tego festiwalu radości i zabawy. Zanim wyślesz zgłoszenie, koniecznie zapoznaj się z warunkami!

Tak samo, jak rok temu, i w tej edycji przewidujemy trzy etapy eliminacji zespołów obejmujące głosowanie jury, ankietę internetową oraz przegląd muzyczny.

WARUNKI ZGŁOSZEŃ

1. Celem eliminacji jest wyłonienie 6 zespołów, które zagrają koncerty na scenie 3. Przystanku Żory.

2. Udział w eliminacjach może wziąć każdy zespół, bez względu na dorobek artystyczny, grający zarówno własną muzykę autorską, jak i covery.

3. Nagrodą jest koncert na scenie Przystanku Żory. Wydarzenie planowane jest na 11 i 12 sierpnia 2018 w Żorach (woj. śląskie).

4. Zespoły nie otrzymują wynagrodzenia za koncert, ale przysługuje im zwrot kosztów podróży ustalony w porozumieniu z organizatorem.

5. Wysyłając zgłoszenie, tym samym oświadczasz, że zapoznałeś się z warunkami i Twój zespół wyraża zgodę na wzięcie udziału w każdym etapie eliminacji.

6. Przebieg eliminacji:

I ETAP – ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 1 lutego 2018 roku. Po tym czasie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Zgłoszenie powinno zawierać:

1. Nazwa zespołu
2. Gatunek muzyczny
3. Miasto
4. Krótki opis zespołu (bio)
5. Linki do nagrań
6. Dane kontaktowe (telefon, mail)

Zgłoszenie prosimy wysyłać na adres: zespoly@przystanekzory.pl w tytule wpisując: PRZYSTANEK ŻORY 2018 – [nazwa zespołu] (tu podaj nazwę swojego zespołu)

Spośród zgłoszonych zespołów jury wyłoni:

  • 2 zespoły, które będą miały zagwarantowane miejsce na scenie
  • 10 zespołów, które przejdą do etapu II, którym jest ankieta internetowa

Ogłoszenie wyników głosowania jury planowane jest na 15 marca 2018.

II ETAP – ANKIETA INTERNETOWA

W marcu 2018 zostanie utworzona ankieta internetowa na Facebookowym wydarzeniu dotyczącym 3. edycji Przystanku Żory, w której będzie można głosować na 10 zespołów wyłonionych głosowaniem jury podczas I etapu.

Każdy z użytkowników Facebooka będzie mógł oddać po 1 głosie na wybrany zespół. Każdy oddany głos zostanie zweryfikowany.

Celem ankiety jest wyłonienie 2 zespołów, które będą miały zagwarantowane miejsce na scenie festiwalowej. Pozostałe 8 przechodzi do III etapu, jakim jest przegląd muzyczny w Żorach.

III ETAP – PRZEGLĄD MUZYCZNY

Na przełomie kwietnia/maja 2018 odbędzie przegląd muzyczny w Żorach, podczas którego zaprezentuje się 8 zespołów spoza podium z etapu II. Zespoły zagrają na żywo przed publicznością i specjalnie powołanym jury (inny niż w etapie I).

Celem przeglądu jest przyznanie nagrody jury (1 nagroda) i nagrody publiczności (1 nagroda) dla najlepszych zespołów, które będą tym samym miały zagwarantowane miejsce na scenie festiwalowej.