Porozmawiaj z maratończykiem! Andrzej Wereszczak zaprasza

Dodaj zdjęcie

W niedzielę w Strefie ZPT macie niesamowitą okazję porozmawiać z biegaczem, który uprawia ten sport amatorsko, ale sukcesy zdobywa zawodowo! Andrzej Wereszczak zaprasza na godzinę 12.30.

O naszym gościu

Andrzej Wereszczak biega amatorsko od 2001 roku. Od pięciu lat startuje w zawodach na dystansach powyżej 100 km. W 2017 r. ukończył najsłynniejszy na świecie bieg ultra – Spartathlon (246 km). W tym roku wygrał Ultrabalaton (221 km) – bieg na Węgrzech wokół jeziora Balaton.

HRMax Żory, czyli grupa biegowa

Andrzej Wereszczak należy do grupy HRmax Żory, czyli grupy stworzonej całkowicie spontanicznie za pomocą aplikacji Endomondo. Jeden z aktualnych członków utworzył rywalizację biegową pt. „Żory biegają – listopad 2012” i było to strzałem w dziesiątkę! Oficjalnie grupa zaczęła działać 14 lutego 2013 roku i jej głównym celem jest wspólne bieganie, udział w imprezach biegowych pod wspólnym szyldem, organizacja cyklu treningów dla początkujących i doświadczonych biegaczy oraz organizacja nowej żorskiej imprezy biegowej.

Członków grupy najczęściej spotkać można przy drodze, biegnących przed siebie w dobrze oświetlonych strojach biegowych oraz na ścieżkach leśnych w okolicach Gichty. Pokazują się również na większości znanych imprezach biegowych w Polsce i za granicą. To HRmax jest pomysłodawcą i organizatorem Żorskiego Biegu Ogniowego, a także pikniku rodzinnego „Biegaj z HRmaxem”.

Zobacz aktualny harmonogram ZPT

Andrzej Wereszczak
Andrzej Wereszczak
Andrzej Wereszczak
Andrzej Wereszczak