Trzy szybkie pytania do zespołów [materiał audio]

Dodaj zdjęcie

Chociaż minęły ponad trzy tygodnie od pierwszej edycji Przystanku Żory, o samej inicjatywie wciąż jest bardzo głośno. Na temat wydarzenia wypowiada się wiele lokalnych redakcji, m.in. „Dziennik Zachodni”(dodatek żorski), w którym jeden z dziennikarzy, Szymon Kamczyk, nie szczędzi pochwał żorskiemu Woodstockowi. (zobacz) A co o Przystanku Żory powiedziały takie gwiazdy, jak Closterkeller, Pro-Pain czy Coria? To ujawnimy już niedługo! Tymczasem posłuchajcie odpowiedzi zespołów na pytania, które zadały im nasze dzielne reporterki, Agnieszka i Dagmara.

Muzycy, zapytani o wrażenia z pierwszej edycji Przystanku Żory, nie kryli swojego zadowolenia i w bardzo ciepły sposób wypowiadali się o żorskiej inicjatywie. Ponadto padły również dosyć nietypowe pytania, jak np. pomysł na maskotkę dla Przystanku Żory czy elementy niezbędne dla osoby wybierającej się na koncert. Odpowiedzi zespołów stanowią prawdziwą mieszankę wybuchową, której nie sposób nie posłuchać!

Materiały audio mają po trzy minuty, ale warto wysłuchać do końca.

Jakie są Twoje pierwsze skojarzenia z miastem Żory?

Pierwsze pytanie dotyczyło skojarzeń z Żorami. Niektóre zespoły już występowały w naszym mieście, a i samo miasto jest im bliskie, zatem skojarzenia dotyczyły między innymi koncertów, konkursów muzycznych, koszykówki, osób powiązanych z miastem, a przede wszystkim Żory kojarzyły się z domem. Posłuchaj:

 

Jeśli Przystanek Żory miałby mieć maskotkę, to jaką?

Drugie pytanie dotyczyło maskotki dla Przystanku Żory, czyli charakterystycznej postaci, która by kojarzyła się i reprezentowała właśnie ten festiwal. Sprawdź, jakie zespoły miały pomysły:

 

Dwie rzeczy, które uczestnik festiwalu czy koncertu musi ze sobą mieć?

Niezbędnik festiwalowicza, czyli rzeczy, które każdy powinien mieć ze sobą, wybierając się na koncert. Dowiedz się, jakie to przedmioty:

 

loa karma żory
Nasza reporterka, Agnieszka, z zespołem Loa Karma.

___

Przeczytaj koniecznie relację z Przystanku Żory z najpiękniejszymi momentami.