Pokaz szkolenia psów: Zabierz czworonoga na Przystanek Żory!

Dodaj zdjęcie

W sobotę 12 sierpnia w godz. 16.00-16.45 na terenie przy hali MOSiR odbędzie się otwarty pokaz szkolenia dla psów. Każdy może wziąć w nim udział i spróbować swoich sił szkoleniowych. Wystarczy zabrać swojego pupila, jego książeczkę zdrowia oraz smakołyki. Szkolenie poprowadzi Agnieszka Głowacka.

O szkoleniach Agnieszki Głowackiej

Szkolenie psów to nie tylko nauka zwykłych komend takich jak „siad” czy „waruj”. To próba szukania wspólnego języka, ale także tworzenie zdrowej relacji opartej na zaufaniu, wzmacnianie więzi pomiędzy przewodnikiem a jego psem.

Szkolimy w oparciu o metody pozytywnego wzmacniania, co dla psów jest bardzo przyjemne, a właścicielom pozwala dostrzec pierwsze efekty w niedługim czasie, nawet po pierwszych zajęciach.

Szkolenie prowadzone jest w dwóch grupach wiekowych:

  • Psie przedszkole – przeznaczone dla szczeniąt w wieku 3-7 miesięcy, kiedy możliwości poznawcze i socjalizacyjne są na najwyższym poziomie. Ten wiek to czas, w którym w mózgu szczeniaka wytwarza się najwięcej połączeń nerwowych. Na szkoleniu dostarczamy psom wielu bodźców. Spotkania te uczą psa radzenia sobie w różnych sytuacjach, budują stabilną psychikę czworonoga, ale także uczą współpracy, ponieważ podczas zajęć wyznaczony jest czas na ćwiczenie podstawowych komend posłuszeństwa. To najlepszy moment na rozpoczęcie szkolenia oraz uniknięcia wszelkich niepożądanych zachowań u psa.
  • Psy powyżej 8. miesiąca życia (grupa podstawowa i zaawansowana) – to zajęcia dla psów starszych. Psy uczą się wielu komend przydatnych w życiu, ale zajęcia przygotowują również psa i przewodnika do egzaminów (PT- Pies Towarzyszący, BH itp.) oraz testów psychicznych.
  • Obrona sportowa (IPO) to zajęcia z pozorantem, które budują pewność siebie psa, wzmacniają popęd łupu, a przy tym wszystkim (ze względu na przekierowywanie psa na łup) nie wywołują agresji w stosunku do ludzi. Trening obejmuje: rewirowanie, ucieczkę pozoranta, czołówkę, naukę pełnego chwytu rękawa treningowego, posłuszeństwo w obronie. Zajęcia można rozpocząć już w wieku szczenięcym, opierają się one na zabawie ze szczeniakiem z użyciem różnych akcesoriów szkoleniowych oraz na wzmacnianiu popędu łupu oraz pewności siebie każdego z uczestniczących szczeniąt. Treningi odbywają się regularnie, na plac zapraszamy różnych pozorantów.
  • Ślady sportowe, tropienie  (IPO) – treningi przygotowujące do części A regulaminu IPO. Ślad sportowy o różnych długościach, zaznaczanie przedmiotu, załamania na śladzie.
  • Przygotowanie owczarków niemieckich do wystawy psów rasowych. Treningi w ringu obejmujące naukę chodzenia w ringu w sposób charakterystyczny dla rasy, ustawianie psa, czynności dodatkowe, prezentowanie uzębienia, spokojne zachowanie się w obecności obcej osoby, prawidłowa reakcja na strzał.

Prowadzone są także zajęcia indywidualne, które odbywają się na placu treningowym w Żorach przy ul. Nad Rudą lub w przestrzeni domowej/najbliższym otoczeniu psa. Zajęcia grupowe oraz indywidualne prowadzi Instruktor szkolenia psów Związku Kynologicznego w Polsce Agnieszka Głowacka.

Zachęcamy wszystkich do polepszenia relacji ze swoim psem poprzez udział w zajęciach socjalizacyjnych oraz treningu posłuszeństwa.

Przyjdź z czworonogiem w sobotę do Strefy ZPT!

szkolenie psow agnieszka glowacka

szkolenie psow agnieszka glowacka

szkolenie psow zory

Tak było rok temu na Przystanku Żory

przystanek zory pokaz psow

przystanek zory pokaz psow

przystanek zory pokaz psow

przystanek zory pokaz psow

przystanek zory pokaz psow