Najlepszy zespół I Przystanku Żory – plebiscyt Bryła Wungla

Dodaj zdjęcie

Skoro ideą Przystanku Żory było nawiązanie do krajowego Festiwalu Woodstock nie może również zabraknąć nagrody dla najlepszego zespołu. Tak, robimy lokalną wersję Złotego Bączka. Organizatorzy zrobili burzę mózgów, aby wyłonić jak najlepszą nazwę dla tej nagrody i padło na… Bryła Wungla.

Dlaczego nagroda nazywa się Bryła Wungla?

Chcieliśmy, aby nazwa kojarzyła się jednoznacznie z regionem oraz naszym miastem. Jako że jesteśmy na Śląsku, w regionie, gdzie przoduje górnictwo, pierwszym skojarzeniem był węgiel (czyli wungiel po naszemu). Węgiel jest czymś niezwykle cennym, jest symbolem i złotem śląskiej ziemi, dlatego zwycięskiemu zespołowi ofiarujemy to, co mamy najcenniejszego – bryłę węgla.

Co to jest Bryła Wungla?

To nagroda przyznawana przez publiczność w internetowym plebiscycie uruchomionym na stronie Przystanek Żory. Ideą nagrody jest wyróżnienie zespołu, który – według uczestników festiwalu – zagrał najlepiej podczas pierwszej edycji i zasługuje na to, by zagrać na Przystanku Żory po raz drugi.

To wyraz uznania publiczności, który w efekcie przełoży się na to, że wyróżniony zespół zostanie zaproszony ponownie na scenę Przystanku Żory i oficjalnie otworzy 2. edycję!

Wyniki głosowania 

Uwaga! Ankieta jest już zamknięta! Wszystkim głosującym dziękujemy za zaangażowanie!

Który zespół zagrał najlepiej na pierwszym Przystanku Żory? (ankieta zamknięta)

Zasady głosowania:

  1. Głosowanie odbywało się poprzez ankietę internetową umieszczoną na tej stronie, pod tym wpisem.
  2. Głosowanie trwało do końca roku 2016, czyli 31 grudnia 2016 godz. 23:59:59 czasu polskiego.
  3. Wyniki od początku były jawne, ale publicznie zostały ogłoszone 5 stycznia 2017 roku na oficjalnym fanpage.
  4. Każdy mógł oddać tylko jeden głos na jeden zespół, który jego zdaniem zagrał najlepiej podczas 1. edycji Przystanku Żory i w jego opinii zasługuje na to, aby po raz drugi stanąć na festiwalowej scenie.
  5. Nagrodzony zespół zostanie zaproszony, aby otworzyć 2. edycję Przystanku Żory. Jeśli zaproszenie przyjmie, spotkacie się z nim 12 sierpnia 2017.