Materia zagra na Przystanku Żory!

Dodaj zdjęcie

Znany już jest pierwszy zespół, który zagra podczas drugiej edycji festiwalu muzycznego Przystanek Żory odbywającego się w dniach 12 i 13 sierpnia. Tym zespołem jest MATERIA ze Szczecinka grająca muzykę z pogranicza rock i metal.

 

Materia z największą liczbą głosów

Do zagrania na Przystankowej scenie zgłosiło się aż 95 zespołów. Jury wyłoniło 11 zespołów, które wyróżniały się dorobkiem artystycznym oraz poziomem muzycznym. Na tej podstawie Materia, jako zespół z największą liczbą głosów, od razu przeszła do line-up festiwalu. Pozostałe 10 oddane są pod głosowanie internautów. Na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku utworzona została ankieta, gdzie każdy może oddać głos na jeden zespół. Dwa zespoły z największą ilością głosów zagrają koncert w sierpniu 2017.

Kilka słów o Materii ze Szczecinka

Zespół powstał w 2007 roku w Szczecinku i do tej pory zagrał około 700 koncertów, w tym odbył dwie trasy po Wschodniej i Zachodniej Europie. Zespół zajął II miejsce w programie „Must be the Music”. Obecnie Materia pracuje nad trzecim materiałem studyjnym, którego premiera zaplanowana jest na przełom maja i czerwca. Ponadto kapela planuje trasę koncertową po Europie, Anglii, Ukrainie oraz miesięczną trasę w Chinach.

Poznaj bliżej zespół Materia: Facebook | Youtube

Przypominamy, że wstęp na festiwal jest niebiletowany.

Poczytaj więcej o ankiecie wyłaniającej pozostałe zespoły