Mariusz Urbanek – „Rowerem przez życie”

Dodaj zdjęcie

Zapraszamy na rozmowę z Mariuszem Urbankiem, dla którego rower to coś więcej niż tylko pasja! Rozmowa odbędzie się w Strefie ZPT w sobotę 11 sierpnia o godzinie 15.00.

O naszym gościu

Mariusz Urbanek urodził się w połowie lat siedemdziesiątych z głębokim porażeniem mózgowym. W tamtych latach był o wiele niższy poziom medycyny i rehabilitacji niż dziś. Kiedy miał 10 lat dostał pierwszy rower trójkołowy typu „Bambino”, który, jak się okazało, jest świetną metodą rehabilitacji.

Rower towarzyszy mu do dziś…

Wykorzystuje go w wielu sytuacjach, począwszy od wielowymiarowej rehabilitacji fizyczno-psychicznej, poprzez aktywność w życiu społecznym, a skończywszy na zdobywaniu górskich szczytów. Może śmiało powiedzieć, że w dużej mierze udało mu się zamienić wózek inwalidzki właśnie na takie trójkołowe konstrukcje.

W miarę możliwości stara się motywować inne osoby niepełnosprawne do aktywnego, pełniejszego życia.

A to zostało zauważone przez „Dziennik Zachodni”, w którym został nominowany do plebiscytu „Osobowość Roku 2017” w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”. Zajął pierwsze miejsce w powiecie i tym samym dostał się do etapu wojewódzkiego, a w obrębie województwa uplasował się na ósmej pozycji.

Zawodowo zajmuje się projektowaniem i administracją stron internetowych. Okazyjnie współpracuje z wieloma stowarzyszeniami i fundacjami uczestnicząc w wielu projektach. Takie działania zaowocowały podjęciem pracy w Instytucie Współpracy i Partnerstwa Lokalnego w Katowicach, gdzie jego obowiązkiem jest administracja strony Instytutu. Zajmuje się również obróbką grafiki projektując kalendarze, ulotki, wizytówki, foldery, itp.

Nadal poszukuje nowych możliwości zawodowych, podwyższania swych kwalifikacji i umiejętności.

O jego działaniach można przeczytać na stronie internetowej: www.mariusz.pol-media.com.pl

Odwiedź koniecznie:

Mariusz Urbanek

Mariusz Urbanek