Nazwa: LEGION OF WOLVES

Gatunek: death metal

Skąd: Dublin (Irlandia)

Strona www:  Facebook | Youtube

 

W 2009 roku LEGION OF WOLVES założyli dwaj byli członkowie Abaddon Incarnate – Annatar (gitara) i Jason Connolly (perkusja). Muzyka LEGION OF WOLVES z założenia miała odzwierciedlać starą szkołę metalu, miała być ekstremalna, mroczna i potężna. Według liderów grupy podstawą metalu jest atmosfera tworzona przez gitary napędzane perkusją i uzupełnione wokalem. Gitara ma być ciężka, szybka i rytmiczna, ale przede wszystkim musi mieć jakość, tę jakość, która tworzy moc i mrok – to jest właśnie stara szkoła, to jest klasyczny death metal, to jest czysty metal, taki miał być LEGION OF WOLVES!

Początkowe kompozycje LEGION OF WOLVES inspirowane były zespołami t.j: Slayer, Hail of Bullets, Napalm Death czy Death. Jednak brzmienie grupy zaczęło lekko ulegać zmianie kiedy w lutym 2010 roku pojawiły się w niej polskie akcenty czyli drugi gitarzysta, Arkadiusz Kupiszowski, który wniósł świeżość pod względem techniki grania i przy okazji dał się poznać jako świetny tekściarz oraz Krzysztof Kostepski na wokalu, którego głęboki growl dopełnił brzmienie grupy. Basistą został John McGee, który sprawdzał się również jako wokal wspierający.

Pod koniec 2011 roku LEGION OF WOLVES nagrali swoje pierwsze demo “Mark of the Legion”, na którym znalazły się cztery utwory będące zwieńczeniem dotychczasowej pracy. Fani byli zachwyceni.

W 2014 roku pojawił się kolejny polski akcent w grupie czyli Maciej Solarski, który zastąpił McGee wnosząc do grupy swoje długoletnie muzyczne doświadczenie i ciężkie basowe brzmienie.

Debiutancki album “Legio Luporum XIV” został wydany w marcu 2014 roku. Od tego czasu Legion of Wolves zagrali wiele koncertów zyskując coraz liczniejsze uznanie wśród fanów nurtu death metal.