Koncerty to nie wszystko! Sprawdź nasze atrakcje!

Dodaj zdjęcie

Przystanek Żory to nie tylko festiwal muzyczny, ale również impreza kulturalno-rekreacyjna. W programie oprócz ciekawych koncertów są również atrakcje dla najmłodszych oraz inne wydarzenia towarzyszące, jak wywiady i warsztaty, o których warto wspomnieć i na które warto się wybrać!

Przez dwa dni festiwalu wyznaczona będzie strefa Family Space, w której każdy rodzic znajdzie chwilkę dla swojej pociechy i dla siebie. Firma Family Space dostarczy tutaj namiot, pufki, leżaki, przewijaki, zabawki, aby mama i tata mogli spokojnie wypocząć, a przy tym zająć się dzieckiem. Przewidujemy, że to miejsce znajdować się będzie tuż obok karuzel (tak, one też będą) z widokiem na scenę. Zaraz obok tej strefy rozlokują się Chustonosze, czyli wielbiciele noszenia dzieci w chustach. Będzie to doskonała okazja do spotkania dla wszystkich tych, którzy myślą dopiero o tym rozwiązaniu. Będzie można przyjść, porozmawiać, zobaczyć, jak to wszystko wygląda w praktyce, a przy tym doskonale się bawić. Chustorodzicami zajmie się Stowarzyszenie Śląsk w Chuście reprezentowane przez Monikę Osińską-Żabka.

Przy hali MOSiR stanie autobus do akcji krwiodawstwa, w którym w sobotę 12 sierpnia będzie można oddać honorowo krew. Nie zabraknie również akcji zbierania plastikowych nakrętek dla chorej Sabinki.

Na festiwalu znowu rządzić będzie niczym nieskrępowana zabawa, a to za sprawą Eksplozji Kolorów, która odbędzie się aż dwa razy w ciągu każdego dnia – o godzinie 13.00 i 16.15. Warto w tych godzinach znaleźć się pod sceną, by poczuć radość i podziwiać cudną feerię barw.

W sobotę po ostatnim koncercie Cegielnię przejmie Teatr Ognia Inferis, który pokaże, co to prawdziwy ogień! Przewidywane jest show z pochodniami i innymi akcesoriami z choreografią do dynamicznej rockowej muzyki. Hipnotyzujące widowisko będzie wspaniałym zakończeniem tego dnia.

Nie zabraknie Strefy ZPT, czyli miejsca, gdzie każdy będzie mógł się wyciszyć, zakosztować rekreacji oraz sztuki. Będą wywiady, prelekcje i zajęcia sportowe oraz artystyczne. Plan wciąż się zarysowuje, ale już wiemy, że będą trzy wystawy stałe: Marcin Karetta i jego zdjęcia przyrody, Iwo Rynkiewicz z wystawą street art… i nasza wystawa ze zdjęciami z zeszłorocznego Przystanku Żory. Nie jest to jednak byle jaka wystawa, ponieważ poprosiliśmy na naszym fanpage’u, aby Przystankowicze podesłali zdjęcia ukazujące, jak się bawili na festiwalu. To z nich zostanie zrobiona ścianka wspomnień, a akcentu doda wystawa zdjęć portretowych wykonanych przez Justynę Prus.

Będą również goście na ZPT. Warto zaznaczyć, że to wciąż wersja robocza i program na pewno będzie bardziej bogaty. Co istotne, ZPT w tym roku rusza już w piątek! Otwieramy namiot o godzinie 18 i będzie wtedy wystawa, prelekcja, a to wszystko przy akompaniamencie harfy – koncert akustyczny Anny Drewniok.

Oprócz tego prelekcje i wywiady:

  • Dawid Fazowski oraz Michał Pater (podróżnicy)
  • Krzysiek Jarczyk i Adam Roziu – climberzy, którzy podzielą się swoją pasją i poopowiadają o wspinaczkach górskich
  • Kacper Kudyba – osoba niepełnosprawna, która codziennie udowadnia, że niepełnosprawność nie ogranicza aktywności, w tym sportowej
  • Zofia Pychowska – 65-letnia żorzanka, mistrzyni w wyciskaniu sztangi
  • Grzegorz Syrnicki i jego niezwykła wyprawa na Hel
  • asp. Łukasz Chmielecki i st. sierż. Adam Doleżych – wykład o dopalaczach
  • Żorska Grupa Biegowa HRmax zarazi swoim zapałem i entuzjazmem do biegania

Ponadto:

  • zawody gry petanque (bule)
  • pokaz szkolenia psów Agnieszki Głowackiej
  • Total Body Workout – Fit Porada Weronika Porada (Miss Fit 2016)

Szczegółowy program