Nazwa: KABANOS

Gatunek: rock, punk, metal

Skąd: Piaseczno

Strona www: kabanos.net | Facebook | Youtube

 

KABANOS to grupa rockowo-punkowo-metalowa założona w 1997 roku w Piasecznie, na której czele stoi charyzmatyczny Zenek a za nim równie radośni muzycy, którzy razem tworzą kompozycje ze szczerymi tekstami porywającymi tłumy. Początki zespołu to śpiewanie do wyciętych podkładów z muzyki takich grup jak System of a Down, Machine Head, Korn, Limp Bizkit, Silverchair, Faith No More i Nirvana okraszone cytatami z filmów Stanisława Barei i absurdalnymi tekstami.

Pierwszy oficjalny występ grupy miał miejsce 2 września 2001 roku w MOKu w Piasecznie. W 2007 roku zespół wydał swoją debiutancką i w pełni autorską płytę “Zęby w ścianę”. Obecnie grupa ma na koncie pięć płyt studyjnych, chociaż nie ma podpisanego kontraktu płytowego i działa niezależnie.

Do tej pory KABANOS zagrali ogromną ilość koncertów, w tym trzykrotnie na Przystanku Woodstock, grając kolejno na Małej Scenie (2012 – po tym występie zespół zdobył nagrodę Złotego Bączka), na Dużej Scenie (2013), oraz w Pokojowej Wiosce Kryszny (2014), gdzie ustalili rekord długości koncertu na tejże scenie, grając 2 godz. 55 min. Był to jednocześnie najdłuższy ich występ w historii.

Niewątpliwie jedną z największych zalet zespołu (zaraz po, zwyczajnie, dobrym brzmieniu) jest niebanalne poczucie humoru. Swoją muzykę określają flakowo-kiełbiowo-luźną konwencją, a wokal brakiem umiejętności wokalnych 🙂