Nazwa: GA-GA ZIELONE ŻABKI

Gatunek: punk

Skąd: Jawor

Strona www: Facebook | Youtube

 

GA-GA ZIELONE ŻABKI to punkowy zespół z Jawora, który gości na polskiej scenie muzycznej już od równo trzydziestu lat! Na początku nosili nazwę Nieelektryczna Grupa Muzyczna, lecz w krótkim czasie nazwa została zmieniona na Zielone Żabki. W 1988 roku zespół zajął pierwsze miejsce na Festiwalu w Jarocinie, jednak z powodu braku porozumienia w grupie w 1989 roku ZŻ rozpadli się, co sprawiło, że dwa lata później powstał skład Ga-Ga. W 1997 grupa ponownie zawiesiła działalność. Reaktywowali się dopiero w 2005 roku występując na scenie Kryszny podczas festiwalu Woodstock. W tym momencie zaczęli koncertować pod szyldem Ga-Ga/Zielone Żabki.

Teksty GA-GA zawsze wyrażały radykalne poglądy społeczne Smalca (wokal/bass), były i są wyrazem buntu i rozczarowania istniejącym systemem politycznym. Te nowsze są już łagodniejsze, chociaż wcale nie straciły na swojej zaborczości i sile wyrazu.

Mimo trzydziestoletniej historii istnienia GA-GA ZIELONE ŻABKI jakby w ogóle się nie starzeją, na scenie sprawiają wrażenie niewyczerpalnych,  nadal grają mega energetycznie i zadziornie.