Dance on Glass oraz Legion of Wolves na Przystanku Żory!

Dodaj zdjęcie

Zakończyliśmy ankietę, w której można było głosować na 10 wytypowanych przez jury zespołów. Dwa z największą liczbą głosów zagrają na Przystanku Żory 2017 i już wiemy, że będą to zespoły Dance on Glass (1032 głosów) oraz Legion of Wolves (1012 głosów). Gratulujemy!

Przy okazji chcemy podkreślić, że wszystkie oddawane głosy zostały sprawdzone.

Zarzuty zamieszczane w komentarzach przez niektóre osoby, jakoby jeden z zespołów stosował nieuczciwe praktyki, okazały się daleko posuniętymi wnioskami. W ankiecie nie brały udziału tzw. martwe konta („fejkowe”), nie głosowały również osoby z Chin. Głosowały natomiast osoby z całego świata, w tym z Norwegii, Irlandii, Singapuru – z krajów, w których przebywają żorzanie i którzy mobilizowali swoich fanów, rodziny i znajomych. Zespół, o którym mowa, jest z Żor i jest nam znany z wcześniejszych akcji, m.in. sprawa z Anią i Łukaszem. Na bieżąco wszystko sprawdzaliśmy i wyjaśnialiśmy.

Od początku powstania festiwalu dbamy o to, aby wszystko przebiegało zgodnie z zasadami fair play. Jesteśmy mieszkańcami Żor, którzy organizują ten festiwal dla innych. Nie jesteśmy instytucją – jesteśmy grupą znajomych, która zapragnęła takiego festiwalu w mieście i nam to się udało. Jest to o tyle warte zaakcentowania, ponieważ żorzanie to mała społeczność, a każde takie komentarze uderzają przede wszystkim w nas.

Mamy nadzieję, że w przyszłości nie będzie dochodzić do takich sytuacji, a wszelkie wątpliwości będą od razu wyjaśniane z organizatorem, a nie na publicznym forum.