Nazwa: CORRUPTION

Gatunek: stoner metal

Skąd: Sandomierz

Strona www:  Facebook | Youtube

 

Zespół CORRUPTION powstał w 1991 roku w Sandomierzu. Od początku istnienia wyróżniali się stylem i siłą grania, co w krótkim czasie pozwoliło im zyskać rzeszę zwolenników i przychylność prasy muzycznej. W 1993 roku nagrali demo “The Ultra-Florescence”, a pierwszy studyjny album “Ecstasy” został wydany dwa lata później. Obecnie na koncie grupy jest aż osiem studyjnych płyt.

CORRUPTION mają na swoim koncie liczne koncerty m.in. na festiwalach Metalmania 1995 i 2006, Przystanek Woodstock 2003, Hunterfest 2005, Wacken Open Air 2007, Open Mind Festival 2010, Sonisphere Festival 2011, Ursynalia 2013, MetalFest 2013 i u boku takich zespołów jak Deep Purple, The Cult, Volbeat, Iron Maiden, Behemoth, Soulfly, Motorhead, Down, Vader, Red Fang, Pentagram, Orange Goblin.

W 2011 roku ich album “Bourbon River Bank” został nominowany do prestiżowej nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku – Metal.

CORRUPTION to najpopularniejszy zespół stoner metalowy w Polsce. W swoim gatunku nie mają sobie równych!

WAŻNE: Koncert na Przystanku Żory będzie wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, ponieważ na wokalu będzie Rafał ‚Rufus’ Trela – były wokalista zespołu!