Bryła Wungla 2018: Zagłosuj na najlepszy zespół Przystanku Żory

Dodaj zdjęcie

Uruchamiamy trzeci plebiscyt pod nazwą Bryła Wungla, którego celem jest wyłonienie najlepszego zespołu 3. edycji Przystanku Żory, która odbyła się w 2018 roku. Zwycięski zespół zagra na rozpoczęcie kolejnej edycji – jest o co walczyć!

Zasady głosowania:

  1. Głosowanie odbywa się poprzez ankietę internetową umieszczoną na tej stronie, w tym wpisie.
  2. Głosowanie rusza 11 grudnia 2018 i trwa przez miesiąc, czyli kończy się 11 stycznia 2019 o godz. 12.00 czasu polskiego.
  3. Wyniki od początku są jawne, ale publicznie zostaną ogłoszone 20 stycznia 2019 na oficjalnym fanpage po zweryfikowaniu oddanych głosów.
  4. Każdy oddany głos zostanie zweryfikowany, więc prosimy o niestosowanie nieuczciwych praktyk podbijających liczbę głosów!
  5. Każdy może oddać tylko jeden głos na jeden zespół, który jego zdaniem zagrał najlepiej podczas 3. edycji Przystanku Żory i w jego opinii zasługuje na to, aby po raz drugi stanąć na festiwalowej scenie.
  6. Nagrodzony zespół zostanie zaproszony, aby oficjalnie otworzyć 4. edycję Przystanku Żory. Jeśli zaproszenie przyjmie, spotkasz się z nim w sierpniu 2019 roku.

Zobacz występy

Zapraszamy na nasz fanpage, gdzie w dziale Filmy znajdziesz materiały z występów. Przejdź do filmów teraz.

Głosowanie zakończone

Oddawanie głosów było możliwe do 11 stycznia 2019 godz. 12.00.

Wyniki:

 

Dlaczego nagroda nazywa się Bryła Wungla?

Skoro ideą Przystanku Żory było nawiązanie do krajowego Festiwalu Woodstock nie może również zabraknąć nagrody dla najlepszego zespołu. Tak, ustaliliśmy lokalną wersję Złotego Bączka. Organizatorzy zrobili burzę mózgów, aby wyłonić jak najlepszą nazwę dla tej nagrody i padło na… Bryła Wungla.

Chcieliśmy, aby nazwa kojarzyła się jednoznacznie z regionem oraz naszym miastem. Jako że jesteśmy na Śląsku, w regionie, gdzie przoduje górnictwo, pierwszym skojarzeniem był węgiel (czyli wungiel po naszemu). Węgiel jest czymś niezwykle cennym, jest symbolem i złotem śląskiej ziemi, dlatego zwycięskiemu zespołowi ofiarujemy to, co mamy najcenniejszego – bryłę węgla.

Co to jest Bryła Wungla?

To nagroda przyznawana przez publiczność w internetowym plebiscycie uruchomionym na stronie Przystanek Żory. Ideą nagrody jest wyróżnienie zespołu, który – według uczestników festiwalu – zagrał najlepiej podczas pierwszej edycji i zasługuje na to, by zagrać na Przystanku Żory po raz drugi.

To wyraz uznania publiczności, który w efekcie przełoży się na to, że wyróżniony zespół zostanie zaproszony ponownie na scenę Przystanku Żory i oficjalnie otworzy kolejną edycję!