Bryła Wungla 2017: Zagłosuj na najlepszy zespół Przystanku Żory

Dodaj zdjęcie

Uruchamiamy drugi plebiscyt pod nazwą Bryła Wungla, którego celem jest wyłonienie najlepszego zespołu 2. edycji Przystanku Żory, która odbyła się w 2017 roku. Zwycięski zespół zagra na rozpoczęcie kolejnej edycji – jest o co walczyć!

Głosowanie zakończone.

Zwycięzca: The Bad Sleep Well

Wyniki ankiety:

Łącznie oddano w ankiecie internetowej 1229 głosów. Wyniki prezentują się następująco:

The Bad Sleep Well – 610
Chainsaw – 381
Kabanos – 79
Materia – 31
Fifidroki – 22
Corruption – official – 19
Kurczat – 17
Underground – 16
Ga-Ga Zielone Żabki – 15
Eternal Deformity – 12
Legion of Wolves – 10
The Posit – 7
A Guy Named Lou – 4
Blueset – 4
La Familia – 2

Zasady głosowania:

  1. Głosowanie odbywa się poprzez ankietę internetową umieszczoną na tej stronie, w tym wpisie.
  2. Głosowanie trwa przez miesiąc, czyli kończy się 18 listopada 2017 godz. 23:59:59 czasu polskiego.
  3. Wyniki od początku będą jawne, ale publicznie zostaną ogłoszone 25 listopada 2017 roku na oficjalnym fanpage po zweryfikowaniu oddanych głosów.
  4. Każdy oddany głos zostanie zweryfikowany, więc prosimy o niestosowanie nieuczciwych praktyk podbijających liczbę głosów! 
  5. Każdy może oddać tylko jeden głos na jeden zespół, który jego zdaniem zagrał najlepiej podczas 2. edycji Przystanku Żory i w jego opinii zasługuje na to, aby po raz drugi stanąć na festiwalowej scenie.
  6. Nagrodzony zespół zostanie zaproszony, aby oficjalnie otworzyć 3. edycję Przystanku Żory. Jeśli zaproszenie przyjmie, spotkacie się z nim w sierpniu 2018 roku.

Co to jest Bryła Wungla?

To nagroda przyznawana przez publiczność w internetowym plebiscycie uruchomionym na stronie Przystanek Żory. Ideą nagrody jest wyróżnienie zespołu, który – według uczestników festiwalu – zagrał najlepiej i zasługuje na to, aby zagrać po raz drugi. W nagrodę zwycięski zespół zostanie zaproszony ponownie na scenę Przystanku Żory i oficjalnie otworzy kolejną edycję!

Dlaczego nagroda nazywa się Bryła Wungla?

Skoro ideą Przystanku Żory było nawiązanie do krajowego Festiwalu Woodstock nie może również zabraknąć nagrody dla najlepszego zespołu. Tak, ustaliliśmy lokalną wersję Złotego Bączka. Organizatorzy zrobili burzę mózgów, aby wyłonić jak najlepszą nazwę dla tej nagrody i padło na… Bryła Wungla.

Chcieliśmy, aby nazwa kojarzyła się jednoznacznie z regionem oraz naszym miastem. Jako że jesteśmy na Śląsku, w regionie, gdzie przoduje górnictwo, pierwszym skojarzeniem był węgiel (czyli wungiel po naszemu). Węgiel jest czymś niezwykle cennym, jest symbolem i złotem śląskiej ziemi, dlatego zwycięskiemu zespołowi ofiarujemy to, co mamy najcenniejszego – bryłę węgla.