Nazwa: BLUESET

Gatunek: blues, jazz, fusion, rock

Skąd: Rybnik

Strona www: blueset.pl | Posłuchaj | Facebook | Youtube

 

Zespół powstał w styczniu 2007 roku. Początkowo występy BLUESET miały charakter nieoficjalny i przypominały jam session.  Prawdziwe koncerty zaczęli grać dopiero jesienią 2007, kiedy skład kapeli był już pełny i stabilny, a na koncie grupy znalazły się pierwsze utwory autorskie.

Obecnie lista koncertów zagranych przez BLUESET jest bardzo długa; grali wielokrotnie w klubach, na zlotach motocyklowych i festiwalach muzycznych m.in.: Lauba Pełno Bluesa 2008, Olsztyńskie Noce Bluesowe 2009, Rybnik Blues Festiwal 2008 i 2009, Bluestracje Chorzów 2009, Gala Blues Top Chorzów 2009 oraz Radlińskie Oblicza Bluesa 2009. Zespół może poszczycić się również wspólnym koncertowaniem z wykonawcami takimi jak: Deborah Coleman, Nina van Horn, KGB, Śląska Grupa Bluesowa, Gang Olsena oraz Cree.

Muzyka BLUESET to rock-blues z domieszką fusion oraz jazzu. Grupę tworzą bardzo doświadczeni muzycy, których zdecydowanie największą zaletą jest doskonałe zgranie oraz umiejętność improwizacji, co sprawia, że ich koncerty to nie tylko ogromna uczta muzyczna, ale również fantastyczna zabawa.